Classroom Music Teaching Supplies

Here you will find our best music education supplies! Perfect for toddlers and up we have just what you need for gifts, at home, and in the classroom! Encourage children to explore and experience music in a fun way with these amazing classroom music instruments. 

147 Results

147 Results

$
to
$

The highest price is $143.99

Smart & Tasty CD Set

$29.98

Unit price
per

$29.98

Unit price
per

Smart & Yummy CD Set

$29.98

Unit price
per

$29.98

Unit price
per

Smart Start: Birth & Beyond

$14.99

Unit price
per

$14.99

Unit price
per

Smart Songs 2

$14.95

Unit price
per

$14.95

Unit price
per

Smart Moves 3

$14.99

Unit price
per

$14.99

Unit price
per

Smart Moves 2

$14.99

Unit price
per

$14.99

Unit price
per

Smart Moves 1

$14.99

Unit price
per

$14.99

Unit price
per

Smart & Tasty 2

$14.99

Unit price
per

$14.99

Unit price
per

Smart & Tasty 1: Good Food Moves

$14.99

Unit price
per

$14.99

Unit price
per

¡A Cantar, A Bailar!

$14.99

Unit price
per

$14.99

Unit price
per

Smart & Yummy 2

$14.99

Unit price
per

$14.99

Unit price
per

Smart & Yummy 1

$14.99

Unit price
per

$14.99

Unit price
per

Shakin' the Chute CD

$15.99

Unit price
per

$15.99

Unit price
per

8-Note Handbell Set

$66.99

Unit price
per

$66.99

Unit price
per

$14.95

Unit price
per

TAMBOURINES SET OF 3

$17.99

Unit price
per

$17.99

Unit price
per

Mini Maracas
Clearance
Sale

Mini Maracas

Regular price $12.99 $9.99 23% off

Unit price
per

Regular price $12.99 $9.99 23% off

Unit price
per

15-Player Rhythm Instrument Set
Clearance
Sale

15-Player Rhythm Instrument Set

Regular price $169.99 $143.99 15% off

Unit price
per

Regular price $169.99 $143.99 15% off

Unit price
per

Action Songs for Preschoolers CD

$15.99

Unit price
per

$15.99

Unit price
per

Greg & Steve Big Fun CD

$16.99

Unit price
per

$16.99

Unit price
per

Recess CD's Set

$27.98

Unit price
per

$27.98

Unit price
per

Holiday Songs & Rhythms
Clearance

Holiday Songs & Rhythms

$16.99

Unit price
per

$16.99

Unit price
per