Melissa & Doug

Shop here for Melissa & Doug products including classic wooden toys, crafts, and pretend play! Melissa & Doug products inspire imagination and cultivate a sense of wonder in all children. Melissa and Doug believe in making timeless, sustainable toys for a thriving inclusive world. 

173 Results

173 Results

$
to
$

The highest price is $299.99

Prepare & Serve Pasta Set

$39.99

Unit price
per

$39.99

Unit price
per

Wonderful World of Peek-A-Boo!

$17.99

Unit price
per

$17.99

Unit price
per

Water Wow! Number, Color, Shape Cards

$13.99

Unit price
per

$13.99

Unit price
per

Paint with Water-Vehicles

$7.99

Unit price
per

$7.99

Unit price
per

Jungle Friends Knob Puzzle

$14.99

Unit price
per

$14.99

Unit price
per

Vehicles & Traffic Signs

$30.99

Unit price
per

$30.99

Unit price
per

Wooden Table & Chair Set

$199.99

Unit price
per

$199.99

Unit price
per

Deluxe Road Rug Play Set

$104.99

Unit price
per

$104.99

Unit price
per

Jumbo Roadway Activity Rug

$84.99

Unit price
per

$84.99

Unit price
per

Magnetic Game Puzzle - Bug Collecting

$12.99

Unit price
per

$12.99

Unit price
per

Wood Drawing Sticks - Pack of 25

$8.99

Unit price
per

$8.99

Unit price
per

Wooden Pantry Products Set

$30.99

Unit price
per

$30.99

Unit price
per

$65.99

Unit price
per

Mine to Love Baby Care Activity Center

$299.99

Unit price
per

$299.99

Unit price
per

Wooden Puzzle Storage Case, Natural

$49.99

Unit price
per

$49.99

Unit price
per

Snacks & Sweets Food Cart

$263.99

Unit price
per

$263.99

Unit price
per

Scientist Costume

$37.99

Unit price
per

$37.99

Unit price
per

Grocery Basket with Play Food
Sold out

Grocery Basket with Play Food

$30.99

Unit price
per

$30.99

Unit price
per

House Pets Jumbo Knob Puzzle

$14.99

Unit price
per

$14.99

Unit price
per

Fridge Food Set

$29.99

Unit price
per

$29.99

Unit price
per

Sushi Slicing Playset

$30.99

Unit price
per

$30.99

Unit price
per

Jumbo Cardboard Blocks (24 pieces)

$32.99

Unit price
per

$32.99

Unit price
per

Pound-A-Peg

$15.99

Unit price
per

$15.99

Unit price
per

Figure 8 Train Set

$42.99

Unit price
per

$42.99

Unit price
per

Wooden Railway Set

$159.99

Unit price
per

$159.99

Unit price
per