Melissa & Doug

Shop here for Melissa & Doug products including classic wooden toys, crafts, and pretend play! Melissa & Doug products inspire imagination and cultivate a sense of wonder in all children. Melissa and Doug believe in making timeless, sustainable toys for a thriving inclusive world. 

173 Results

173 Results

$
to
$

The highest price is $299.99

Wheels On The Bus Sound Puzzle

$18.99

Unit price
per

$18.99

Unit price
per

Joey Magnetic Dress-Up

$17.99

Unit price
per

$17.99

Unit price
per

Numbers Sound Puzzle

$26.99

Unit price
per

$26.99

Unit price
per

Let's Play House! Grocery Cans

$14.99

Unit price
per

$14.99

Unit price
per

Take-Along Shape Sorter

$22.99

Unit price
per

$22.99

Unit price
per

Food Groups Set

$29.99

Unit price
per

$29.99

Unit price
per

Busy Barn Yard Shaped Floor Puzzle

$18.99

Unit price
per

$18.99

Unit price
per

Dinosaur Dawn Floor Puzzle

$18.99

Unit price
per

$18.99

Unit price
per

Rainbow Stacker

$11.99

Unit price
per

$11.99

Unit price
per

Catch & Count Magnetic Fishing

$35.99

Unit price
per

$35.99

Unit price
per

My First Wooden Stamp- Farm

$23.99

Unit price
per

$23.99

Unit price
per

Zoo Friends Hand Puppets - Set of 4

$26.99

Unit price
per

$26.99

Unit price
per

Musical Instruments Sound Puzzle

$18.99

Unit price
per

$18.99

Unit price
per

Zoo Animals Sound Puzzle

$16.99

Unit price
per

$16.99

Unit price
per

ABC Picture Boards

$27.99

Unit price
per

$27.99

Unit price
per

Classic Wooden School Bus

$27.99

Unit price
per

$27.99

Unit price
per

Jumbo Cardboard Blocks (40 pieces)

$49.99

Unit price
per

$49.99

Unit price
per

Match & Build Soft Blocks

$33.99

Unit price
per

$33.99

Unit price
per

Jumbo Knob Puzzle (Barnyard Animals)

$14.99

Unit price
per

$14.99

Unit price
per

Stack & Sort Board

$16.99

Unit price
per

$16.99

Unit price
per

Geometric Stacker

$24.99

Unit price
per

$24.99

Unit price
per

Alphabet Train Floor Puzzle

$18.99

Unit price
per

$18.99

Unit price
per

Beneath the Waves Floor Puzzle

$18.99

Unit price
per

$18.99

Unit price
per

Frozen Treats Set

$30.99

Unit price
per

$30.99

Unit price
per

Kitchen Accessory Set

$37.99

Unit price
per

$37.99

Unit price
per