Skip to content

Classroom Decorations

Shop our wide range of classroom decorations to create a fun classroom environment! We have everything you need to match your style, theme, and holiday decor. Here you will find brilliant styles that that teachers love! 

  • Sold out
    Original price $2.99 - Original price $2.99
    Original price
    $2.99
    $2.99 - $2.99
    Current price $2.99

    Division Learning Mat

    Teacher Created Resources

    These durable write-on/wipe-off mats provide endless hours of learning and practicing essential skills. Kids will love using these mats to learn an...

    View full details
    Original price $2.99 - Original price $2.99
    Original price
    $2.99
    $2.99 - $2.99
    Current price $2.99
    Sold out
  • Sold out
    Original price $2.99 - Original price $2.99
    Original price
    $2.99
    $2.99 - $2.99
    Current price $2.99

    Multiplication Learning Mat

    Teacher Created Resources

    These durable write-on/wipe-off mats provide endless hours of learning and practicing essential skills. Kids will love using these mats to learn an...

    View full details
    Original price $2.99 - Original price $2.99
    Original price
    $2.99
    $2.99 - $2.99
    Current price $2.99
    Sold out
  • Sold out
    Original price $2.99 - Original price $2.99
    Original price
    $2.99
    $2.99 - $2.99
    Current price $2.99

    Cursive Writing Practice Learning Mat

    Teacher Created Resources

    These durable write-on/wipe-off mats provide endless hours of learning and practicing essential skills. Kids will love using these mats to learn an...

    View full details
    Original price $2.99 - Original price $2.99
    Original price
    $2.99
    $2.99 - $2.99
    Current price $2.99
    Sold out
  • Sold out
    Original price $2.99 - Original price $2.99
    Original price
    $2.99
    $2.99 - $2.99
    Current price $2.99

    The World Map Learning Mat

    Teacher Created Resources

    These durable write-on/wipe-off mats provide endless hours of learning and practicing essential skills. Kids will love using these mats to learn an...

    View full details
    Original price $2.99 - Original price $2.99
    Original price
    $2.99
    $2.99 - $2.99
    Current price $2.99
    Sold out
  • Sold out
    Original price $2.99 - Original price $2.99
    Original price
    $2.99
    $2.99 - $2.99
    Current price $2.99

    United States of America Map Learning Mat

    Teacher Created Resources

    These durable write-on/wipe-off mats provide endless hours of learning and practicing essential skills. Kids will love using these mats to learn an...

    View full details
    Original price $2.99 - Original price $2.99
    Original price
    $2.99
    $2.99 - $2.99
    Current price $2.99
    Sold out
  • Sold out
    Original price $2.99 - Original price $2.99
    Original price
    $2.99
    $2.99 - $2.99
    Current price $2.99

    Compound Words Learning Mat

    Teacher Created Resources

    These durable write-on/wipe-off mats provide endless hours of learning and practicing essential skills. Kids will love using these mats to learn an...

    View full details
    Original price $2.99 - Original price $2.99
    Original price
    $2.99
    $2.99 - $2.99
    Current price $2.99
    Sold out
  • Sold out
    Original price $2.99 - Original price $2.99
    Original price
    $2.99
    $2.99 - $2.99
    Current price $2.99

    Time Learning Mat

    Teacher Created Resources

    These durable write-on/wipe-off mats provide endless hours of learning and practicing essential skills. Kids will love using these mats to learn an...

    View full details
    Original price $2.99 - Original price $2.99
    Original price
    $2.99
    $2.99 - $2.99
    Current price $2.99
    Sold out
  • Sold out
    Original price $2.99 - Original price $2.99
    Original price
    $2.99
    $2.99 - $2.99
    Current price $2.99

    Subtraction Learning Mat

    Teacher Created Resources

    These durable write-on/wipe-off mats provide endless hours of learning and practicing essential skills. Kids will love using these mats to learn an...

    View full details
    Original price $2.99 - Original price $2.99
    Original price
    $2.99
    $2.99 - $2.99
    Current price $2.99
    Sold out
  • Sold out
    Original price $2.99 - Original price $2.99
    Original price
    $2.99
    $2.99 - $2.99
    Current price $2.99

    Counting 1-100 Learning Mat

    Teacher Created Resources

    These durable write-on/wipe-off mats provide endless hours of learning and practicing essential skills. Kids will love using these mats to learn an...

    View full details
    Original price $2.99 - Original price $2.99
    Original price
    $2.99
    $2.99 - $2.99
    Current price $2.99
    Sold out
  • Sold out
    Original price $2.99 - Original price $2.99
    Original price
    $2.99
    $2.99 - $2.99
    Current price $2.99

    Numbers 1-10 Learning Mat

    Teacher Created Resources

    These durable write-on/wipe-off mats provide endless hours of learning and practicing essential skills. Kids will love using these mats to learn an...

    View full details
    Original price $2.99 - Original price $2.99
    Original price
    $2.99
    $2.99 - $2.99
    Current price $2.99
    Sold out
  • Sold out
    Original price $2.99 - Original price $2.99
    Original price
    $2.99
    $2.99 - $2.99
    Current price $2.99

    Phonics Learning Mat

    Teacher Created Resources

    These durable write-on/wipe-off mats provide endless hours of learning and practicing essential skills. Kids will love using these mats to learn an...

    View full details
    Original price $2.99 - Original price $2.99
    Original price
    $2.99
    $2.99 - $2.99
    Current price $2.99
    Sold out